Padomi

Jaunā Imara® no Syngenta Flowers.

Daudz izturīgāka pret neīsto balzamīņu miltrasu Imara atgriež dārzos iemīļotās balzamīnes Pirmās Vallera balzamīnes tirgū (impatiens walleriana), kas izturīgas pret neīsto miltrasu

Enkhuizen, Nīderlande, 30 aprīlis 2018 – Syngenta Flowers ar lepnumu paziņo ka tirgū atgriežas balzamīnes (impatiens walleriana) ar jaunu sēriju Imara®. Izmēģinājumi Anglijā, Vācijā, Francijā un Nīderlandē, liecina, ka jaunā sērija Imara® ir daudz spēcīgāka un izturīgāka pret neīsto miltrasu, kā jebkura cita sērija līdz šim.

Kopš 2011.gada kad visā Eiropā plaši izplatījās neīstā balzamīņu miltrasa, balzamīņu pārdošanas apjomi strauji sarukuši. Imara® piedāvā pret šo sēnīšu slimību izturīgus augus, kas atgriezīs šo populāro augu atpakaļ mūsu dārzos.

“Syngenta ir kompānija, kas nodarbojas ar pētniecību un jaunu produktu attīstību. Mēs ieviešam jaunus produktus tirgū. Izveidot jaunas paaudzes balzamīnes, bija ārkārtīgi svarīgi,” saka Michael Kester, Syngenta Flowers vadītājs. “Mēs esam pacilāti, esot pirmie tirgū ar šo īpašo balzamīni,atgriežot dārziem augus ar lielisku izturību gan saulē, gan ēnā, gan lietū un karstumā.”

Imara® piedāvā audzētājiem uzticamu, ekonomisku ar zemām ražošanas izmaksām raksturojošu produktu.Tie ir veselīgi un izturīgi augi, kas labi pacieš transportēšanu un nebojājas tās laikā. “Ar sajūsmu iepazīstinām ar jauno Imara® kas atgriezīs mūsu dārzos iemīļotās balzamīnes vēl spēcīgākas un izturīgākas kā līdz šim.” Michael Kester, Syngenta Flowers vadītājs.

Imara (1).jpg

Imara (4).jpg

Imara (5).jpg

Syngenta Flowers selekcionāri piedāvā pret miltrasu izturīgas jaungvinejas balzamīņu sērijas Divine un Florific. Šīs sērijas lieliski aizstās parastās balzamīnes, kas ir ieņēmigas pret neīsto miltrasu. Florific un Divine pavairo ar sēklām. Audzējot siltumnīcā, sākuma posmā tām jānodrošina dienas temperatūra +19°C un nakts temperatūra +17°C. Vēlāk temperatūru var pazemināt, dienā +17°C, naktī +14°C.

Ieteicamais augsnes skābums pH 5,5-6,2, sāļu koncentrācija EC=1mS/cm. Augiem nav nepieciešama apstrāde ar augu augšanas regulatoru. Ieteicamais poda izmērs 12 cm. Slikti pacieš iekaltēšanu un paaugstinātu sāļu koncentrāciju substrātā.

Izplatītākās slimības: pelēkā puve, sakņu kakla puve (veidojas pārmērīga mitruma apstākļos).

Izplatītākie kaitēkļi: laputis, baltblusiņas un tīklērces.

Piemērota audzēšanai saulainās un daļēji noēnotās vietās. Zied visu vasaru, līdz rudens salnām.

impatiens1.jpg Impatiens hawkerii F1 Florific Red

impatiens2.jpg Impatiens hawkerii F1 Florific

impatiens3.jpg Impatiens hawkerii F1 Florific